2. POGLAVJE (3.del)

 Naslednji dan sem odšla v svojo najljubšo kavarno ob plaži. Kaylie je šla s starši k svoji babici, tako da sem cel dan sama. S seboj sem vzela računalnik in malo pregledovala trače. Nič novega, ona je v razmerju z njim, drugi jo vara, 2 se bosta ločila... Niso več zanimivi, res ne. Odločila sem se, da grem v nakupovalni center po nekaj oblačil za novo šolsko leto. Seveda bo Kaylie jezna, ko hudič, ampak ne morem samo gledati v zrak cel dan. Oblekla sem se in odšla v center. Nakupovalni center je bil nabito poln, seveda so ravno razprodaje, saj so vedno en teden pred začetkom šole. Odšla sem po nakupih, dobila sem kar nekaj lepih stvari. Medtem, ko sem se sprehajala, sem v vsaki izložbi videla moškega in vsakič, ko sem se obrnila, ga ni bilo več. Ali se mi blede ali kaj? Verjetno sem spila že preveč kave in imam samo privide. Usedla sem se v restavracijo in naročila za jest. Medtem, ko sem čakala na hrano, sem Kaylie pisala, kako se ima. Pogledala sem gor in spet videla moškega. Pogledala sem v telefon in še enkrat dol, a ga ni bilo več. Ko sem dobila za jest, sem tako hitro pojedla, da natakar skoraj še ni odšel od mize, ko sem mu že pokazala, da naj prinese račun. Plača sem in odšla do avta. Še zadnjič pogledam proti centru, a tokrat moškega nisem videla. Oddahnila sem si. ''Riley, samo blede se ti. Pojdi že domov'', sem si rekla. Ko sem prišla domov, sem si privoščila vročo kopel. Ležala sem v banji in poslušala nežno glasbo, nakar nekaj močno poči. Tako sem se ustrašila, da je iz banje šlo precej vode. Ovila sem se v brisačo in šla počasi po stopnicah proti dnevni sobi. Po poti sem vzela še stekleno vazo za ''orožje''. Previdno sem prišla do dnevne in gledam okrog sebe. Nakar nekdo za mano zavpije. Srce mi je skočilo v hlače in ko sem se obrnila, sem zagledala Kaylie, ki se reži kot nora.

Jaz: Kaylie, a si ti normalna???

Kaylie: Bela si kot sneg, haha. 

Jaz: Kaj ne bom, veš kako sem se ustrašila.

Kaylie: Oprosti Ri. Zakaj si tako živčna?

Jaz: Prej sem bila v nakupovalnem centru...

Ni mi pustila dokončati stavka.

Kaylie: V nakupovalnem centru?!?! In to brez mene???!!!

Jaz: Kaylie oprosti, bom šla še s tabo, ampak ti si bila pri babici, jaz pa cel dan sama in sem želela iti malo iz hiše.

Kaylie: Razumem. Povej, kaj je bilo?

Jaz: Normalno sem šla v trgovine, v katere hodiva in potem kar naenkrat pogledam v izložbo in za sabo vidim moškega, ki me gleda...

Kaylie: UU, je bil lep?

Jaz: Kaylie, počakaj, da povem do konca.

Kaylie: Okej, okej, povej.

Jaz: In ko sem se obrnila, ga ni bilo več. In to se mi je dogajalo pri vsaki izložbi, potem pa še v restavraciji. Kot, da je duh, se pojavi in izgine. In potem se čudiš, da sem te hotela z vazo po glavi?

Kaylie: Ojoj, oprosti nisem vedela. 

Jaz: Je že v redu.

Pogledam proti morju in...


Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

2. POGLAVJE (4. del)

2. POGLAVJE (2.del)